Trasa začíná na parkovišti U Zoologické zahrady, odkud pokračuje směrem Medlánky – U letiště po cyklotrase 5005. Cyklostezka vede přes přírodní park Baba, Jinačovice, Moravské Knínice, kde se zastavte u krásné kaple sv. Cyrila a Metoděje z roku 1862, která se tyčí jižně nad Knínicemi vedle cyklostezky.

V Moravských Knínicích se napojte na cyklostezku 5231 , která vás dovede na hlavní silnici, kde přejedete na cyklostezku  5219 vedoucí přes Podkomorské lesy a oboru Kuřim k přehradě.

Od rozcestí Nad Zouvalkou pokračujte po červené turistické cestě, kde je možné, že jen na několik málo metrů z kola sesednete. Na oplátku se vám v těchto místech otevře krásný výhled na hrad Veveří.

Podél přehrady dojedete až k pomníku U lva na rozcestí ulic Hrázní a Rekreační. Pomník sem byl přenesen z bývalé obce, kterou zatopila přehrada a je věnován padlým v 1. světové válce.

Na tomto rozcestí se vydejte ulicí Rekreační do Kníniček a po ulici U Zoologické zahrady na parkoviště, kde trasa začala. Případně z rozcestí od památníku U lva můžete pokračovat dále k přístavišti a napojit se na cyklostezku 5005 vedoucí kolem řeky Svratky do centra Brna.

Trasa časově zabere více než 2 hodiny jízdy a je vhodná pro horská kola.

 
veveří-vyhlídka

mapa-cyklo-bystrc-kninice