Trasa začíná na brněnské přehradě u přístaviště. Odtud se vydejte po červené turistické značce přes hráz až k lávce pod hradem Veveří. Zde se napojte na cyklotrasu 1 vedoucí do Veverské Bítýšky. Alternativa pro cestu mimo silnici je červená turistická trasa terénem vedoucí od hradu Veveří. Ve Veverské Bítýšce kousek za náměstím přejedete přes řeku a vydáte se vlevo po cyklostezce, kde zároveň vede modrá turistická značka. Cestou můžete navštívit Jarošův mlýn – Muzeum mlynářského řemesla. Dále už začíná Přírodní park Údolí Bílého potoka.
šmelcovna
V letních měsících nabízí Hálův mlýn možnost využití venkovního bazénu a kde se zároveň můžete občerstvit. Dalším oblíbeným cílem turistů je Šmelcovna – osada, jejíž kořeny sahají až do 13. století, kdy se zde začala dolovat stříbrná ruda. Ze Šmelcovny pokračujeme po cyklostezce na Javůrek, Domašov, Dolní Říčky, Říčany – odtud po hlavní silnici do Ostrovačic, kde odbočíte na červenou turistickou trasu na ulici Žebětínská.

 
 
Po této silničce pokračujeme až do Žebětína, kde je oblíbenou zastávkou Pivovar Richard. Odtud pokračujeme po hlavní silnici po Kohoutovické až na rozcestí Stará dálnice – bus, kde se napojíme na zelenou turistickou značku a pokračujeme směr obora Holedná, kde se volně pohybují stáda daňků a v obůrce můžete vidět divoká prasata. Z obory vyjedeme do Údolí oddechu, kde dojedeme na Letenskou lávku, kde naše trasa končí.

 

cyklomapa-bílý-potok