Máme pro vás tipy, kam zajít na paddleboarding na Jižní Moravu. Vyzkoušeli jsme se projet na pěti vodách, a která je ta nejlepší? Pojďme se na to společně podívat.

 

Tip č. 1: Brněnská přehrada

Jste z Brna? Máme pro vás skvělé místo. Jistě znáte Brněnskou přehradu, které se také říká vodní nádrž Brno. Na řece Svratce se vystavěla hráz a vzniklo zde na 56. říčním kilometru toto velkolepé vodní dílo. Zatopené údolí leží u obce Kníničky (v minulosti se vodní plocha nazývala Kníničská přehrada). Dříve přehrada sloužila jako zásobárna vody pro město Brno, ale v současné době je využívána k rekreaci a také jako zdroj elektrické energie. Z přehrady budete nadšeni. Je velká 2,59 km2 a poskytuje sportovcům dostatečnou vodní plochu na to, aby mohli jezdit na touringových a race prknech. Klidná hladina vybízí k parádní jízdě začátečníky i mírně pokročilé jezdce. V okolí přehrady je postaveno hodně chat, hotelů i hospůdek. Můžete na vodu naskočit z mnoha míst. Na pláži Rokle se můžete v občerstvení Sinice dobře najíst. Můžete si tu vypůjčit také paddleboard a pádlo. Na téhle přehradě nebudete jediní milovníci paddleboardingu.

 

Tip č. 2: Nové Mlýny

Jestli se chystáte na novomlýnské nádrže, zamiřte hned k té první. Z kempu Merkur budete mít nejlepší přístup na vodní hladinu. Tady si můžete vybrat, jestli budete pádlovat na velké nádrži, nebo jestli jako začátečníci zůstanete na Malé Laguně. Klidná hladina se hodí i pro děti. Dejte si pozor na wake vlek. V kempu je půjčovna paddleboardů F4 a když je bezvětří, budou vám dělat společnost milovníci kiteboardingu F4. Jestli máte rádi windsurfing, určitě si tady zajezdíte. Máte paddleboard WindSUP? Připojte k němu plachtu. Když fouká vítr z jižních směrů, máte vyhráno. Nebe je blankytně modré, svítí slunce a vy si královsky zajezdíte.

 

Tip č. 3: Rybník Olšovec

Na Drahanské vrchovině je největší vodní plochou rybník Olšovec. Svou rozlohou 42 hektarů se pro paddleboarding náramně hodí. V pozdním létě není čistota vody příliš valná, ale to je asi jediná nevýhoda. Můžete se usídlit v kempu ATC Olšovec, ze kterého je do rybníku perfektní přístup. Zde je půjčovna paddleboardů, takže pokud nemáte svůj vlastní, můžete si v kempu vypůjčit. Plovák se vám o kameny nepoškodí, přístup do vody je travnatý a pozvolný. V kempu se můžete občerstvit.

Tip č. 4: Řeka Dyje (od Nových Mlýnů až po Lednici)

Mírně pokročilí pádleři si zamilují úsek na řece Dyji mezi Novými Mlýny a Lednicí. Tady budete potřebovat dvě auta. Jedno necháte v cíli a druhé auto zase na začátku cesty. V Nových Mlýnech se do vody dostanete pohodlně. Nástup je bez menších obtíží. Parkování je také bezproblémové. V Lednici, kde bude vaše cesta končit, zaparkujete podle toho, zda je sezóna, pěkné počasí a jak jsou parkoviště obsazena turisty či obyvateli obce. Meandrová trasa má mnoho variant a budete ji milovat.

 

Tip č. 5: Vodní nádrž Vranov

Na řece Dyji byla vybudována přehradní nádrž ležící nedaleko města Vranov nad Dyjí. Rozloha přehrady čítá na 762 ha, což je úctyhodný kus na ježdění, co říkáte? Na vodu se nejlépe dostanete z kempu Vranovská pláž. Právě odsud se vydáte na překrásný výlet proti proudu po řece Dyji. Jestli se vám nechce pádlovat tak těžkou cestu, můžete se porozhlédnout na četná zákoutí přehrady. Právě zde se každoročně konají závody Českého poháru v paddleboardingu ČFSUP.

 

Nepodceňte výbavu

Ať se chystáte na paddleboarding v příliš slunném a parném létě, nebo v mírném dešti, oblékněte si kvalitní oblečení, ve kterém se vám bude dobře jezdit. Víte, kde jej koupíte? Třeba našem článku kam na paddleboardy v Čechách.