Cyklotrasa začíná u Makovského lávky v Obřanech na konečné tramvaje 4.

Odtud se vydejte po cyklostezce 5 přes Bílovice, Adamov, kde na rozcestí Kateřinský most u Nového hradu se cyklostezka napojuje na hlavní silnici do Blanska. V Blansku pokračujte dále po cyklostezce 5, která vás zavede až do Punkevního údolí a na Skalní mlýn. Zde můžete navštívit Dům přírody Moravského krasu s expozicí. Odtud pokračujte po cyklostezce kolem jeskyní až do Sloupu.

Přístupné jeskyně Moravského krasu najdete v přehledu zde.
Pokud se budete chtít v letních měsících osvěžit ve vodě, na okraji Sloupu směrem na Žďárnou najdete ukazatele na koupaliště s názvem Koupadlo a nechybí ani občerstvení.

Ze Sloupu pokračujte po cyklostezce 5085 na Petrovice, z nich dále po 5116 kolem větrného mlýnu holandského typu z roku 1848, který v roce 1946 zcela vyhořel a dnes je po výrazné přestavbě využíván jako rekreační objekt.

Z Veselic pokračujte na rozhlednu Podvrší z roku 2001 (výška rozhledny 49 m), přes Češkovice do Blanska. Zde se můžete zastavit u vodní nádrže Palava.

V Blansku máte za sebou 50 km a do Brna můžete vlakem nebo pokračovat na kole až do Brna. Trasa zpět je stejná – hlavní silnicí značenou cyklostezkou na Kateřinský most, Adamov, Bílovice a Obřany.

 

mapa-moravsky-kras