Trasa začíná na Velké Klajdovce a pokračuje po cyklostezce 5134 na Říčky-Bus, dále po silnici na Ochoz u Brna a Hádek, kde se napojíme na cyklostezku 5131 přes Novodvorské údolí, Bukovinku odkud pokračujeme po modré značce přes studánku sv. Václava na Rakovecké údolí – rozcestí. Zde se napojíme na cyklstezku 5072, která vede přes přírodní park Rakovecké údolí krásnou cyklostezkou s výhledem na louky a lesy, která stojí za výlet. Na jaře je Rakovecké údolí místem výskytu bledule jarní.

Cyklostezka nás dovede až do Račic, kde dominantu na kopci tvoří empírový zámek postavený namístě původního hradu. Po roce 1945 sloužil jako rekreační zařízení a od roku 1959 zvláštní škola internátní, která je zde dodnes. Na nádvoří se konají jarmarky či další akce.

U hlavní silnice v Račicích najdeme restauraci U Pastorků, kde se natáčel film Dědictví II s Bolkem Polívkou.

V Pístovicích se zastavte u rybníka, kde se můžete osvěžit přímo v Pístovickém mlýně.

Z Pístovic pokračujte cyklostezkou 5072A směrem na rozcestí U Tří javorů, pak po 507 na Kalečník, dále po 5131 na Hostěnice – kasárna, kde se napojíte na cyklostezku 5132 vedoucí do Mokré kolem lomu. Z Mokré po cyklostezce 5134 přes Mokerskou myslivnu a u Říčky se vydejte buď směrem na Mariánské údolí po modré turistické značce nebo na Jelínkův mlýn, Kaprálův mlýn na rozcestí Říčky – Bus, odkud pokračujeme na Velkou Klajdovku.

pistovice