Trasa začíná v Řečkovicích na vlakovém nádraží odkud se vydejte po cyklostezce 5005, v Mokré Hoře na 5231 a pokračujte kolem rybníčků do České, Lelekovic, Podlesí až na Kuřim. Na železniční stanici se napojte na červenou turistickou značku, která vede kolem krásného rybníku Srpek, kde se můžete osvěžit.

Pokračujte po červené až k na křižovatku s cyklostezkou 5197, po které dále pokračujte směrem na Malhostovice. Cestou si odbočte na vyhlídkovou věž na Zlobici u Malhostovic, která dříve sloužila armádním důstojníkům. Okolí je využíváno pro chov ovcí a koz. Za návštěvu jistě stojí přírodní zajímavost  – vápencové ostrůvky dominantní Malhostovická a menší Čebínská pecka.

Z Malhostovic pokračujte na Drásov cyklostezkou B (Čebínka), z Drásova po cyklostazce Tišnovsko, kde se na rozcestí křížící se zelenou turistickou značkou vydáte na Tišnov a přes něj dojedete až do Předklášteří do kláštera Porta coeli, který stojí za návštěvu a je zde i Podhorácké muzeum.

Potom pokračujte po cyklostazce Tišnovsko přes Březinu až do Veverské Bítýšky, kde pokračujte kolem řeky Svratky na rozcestí Veverská Bítýška – přístav, dále po zelené na rozcestí U tří křížů a tam se napojte na cyklostezku 5219, dále po modré vedoucí Nad Zouvalkou, odkud vás dovede červená značka až k přístavišti.

mapa-predklasteri