Týden vědy a techniky Akademie věd ČR je největší vědecký festival v České republice.

Letošní, šestnáctý ročník se uskuteční od 1. do 13. listopadu 2016. Připraveno je na 600 akcí: přednášky, výstavy, dny otevřených dveří, dokumentární filmy, workshopy, vědecké kavárny a mnohé další aktivity napříč celou republikou i všemi vědními  obory. Vstup na festival je zdarma. I letos se veřejnosti otevře více jak 80 pracovišť Akademie věd České republiky a partnerských organizací.

V rámci Jihomoravského kraje během dnů otevřených dveří můžete navštívit například Biofyzikální ústav AV ČR, prohlédnout si Etnologický ústav AV ČR, zavítat na exkurzi v Moravské zemské knihovně či do Historického ústavu AV ČR. Z přednášek může zaujmout Archeologické výzkumy v Mikulčicích, o lovcích mamutů pod Pálavou nebo množství přednášek v Technickém muzeu v Brně.

Pracovníci oddělení dálkového průzkumu Země z Ústavu výzkumu globální změny AV ČR představí svůj výzkum teplotního režimu urbánního ekosystému Kde ve štatlu zoncna nejvíc rumpluje aneb Současné možnosti mapování městského tepelného ostrova.

 

Kompletní přehled akcí v Jihomoravském kraji najdete na www.tydenvedy.cz.

 

Foto: archiv AV ČR