Slavkovský zámek

Zámek patří mezi největší barokní zámky na Moravě. Je také znám pod německým názvem Austerlitz. Původně středověká tvrz řádu německých rytířů byla přestavěna v renesančním duchu, později barokním. Přestavbu navrhl italský architekt Martinelli. Zámek byl dlouhou dobu sídlem významného rodu Kouniců. Roku 1805 se v jeho blízkosti odehrála bitva tří císařů a v Historickém sále zámku bylo po bitvě u Slavkova podepsáno příměří. V zámku uvidíte zdobené interiéry Kouniců. Ve 20. století prošel zámek rekonstrukcí po bombardování v roce 1945. Je možné navštívit i podzemní sklepy zámku. V současnosti se zde konají různé doprovodné výstavy.

 

Expozice Austerlitz

V opravených zámeckých konírnách a jízdárnách je umístěna expozice Austerlitz – malé město velkých dějin, která je věnovaná bitvě u Slavkova. Jsou zde k vidění zbraně jako šavle a pušky, uniformy francouzského i rakouského vojáka a mnoho dalšího.

Zámecká zahrada

Barokní zahrada se rozkládá na 15,5 hektarech, ústředním motivem zahrady jsou dva velké zahradní bazény. Místo dotváří barokní sochy s mytologickou tematikou a solitérní stromy. V zahradě stojí malý čínský pavilon z 80. let 18. století. Zahrada je volně přístupná.

 

Web: www.zamek-slavkov.cz